+48 572 00 10 10

Czynne całą dobę

Leczenie uzależnienia od komputera i internetu

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ

Leczenie uzależnienia od komputera i Internetu to jedna z wielu terapii, która jest oferowana przez Ośrodek Terapii Uzależnień Dobra Decyzja w Rewie.

Pomagamy wszystkim osobom, które nie są w stanie same poradzić sobie z tym uciążliwym nałogiem. Nasi pacjenci, dzięki naszemu wsparciu oraz profesjonalnej opiece terapeutycznej, mają szansę na rozpoczęcie nowego, wolnego od uzależnienia życia. Jak każda innowacja technologiczna zarówno komputer, jak i Internet ułatwił życie ludziom na poziomie edukacyjnym, psychologicznym oraz społecznym. Jest to sposób na dostarczenie rozrywki, a także pozyskania użytecznych informacji przy rozwiązywaniu problemów.

Jednak ciągle wzrastający dostęp do komputera i Internetu stał się przyczyną pojawienia się zaburzeń zachowania, dotykające osoby, które w nieodpowiedni sposób korzystają z komputera oraz poruszają się po sieci. Uzależnienie od komputera i Internetu jest chorobą behawioralną, dotykającą coraz większą liczbę osób. Wywiera negatywny wpływ na osoby całkowicie pochłonięte doznawaniem przeżyć wirtualnych. Problemy wynikające z używania komputera są przez niektórych wyolbrzymiane, przez innych są niedoceniane, a dla pozostałych są niezrozumiałą abstrakcją.

Kluczową kwestię przy uzależnieniu od komputera i Internetu stanowi utrata kontroli w sięganiu po konkretne formy korzystania z niego. Ludzie wpadają w psychologiczną zależność, która polega na uzależnieniu się od swoich emocjonalnych oraz psychicznych stanów, powstających w wyniku własnej działalności wykonywanej dzięki komputerowi, a także przez komputer. Przykładowo pasjonat gier komputerowych może być uzależniony od stanu silnego pobudzenia grą oraz poczucia satysfakcji z wygranej. Z kolei inni uzależniają się od pobudzenia seksualnego odczuwanego przeglądaniem pornograficznych stron internetowych.

Do objawów uzależnienia od komputera i Internetu zalicza się kłamstwa dotyczące czasu spędzonego przed komputerem, doświadczenie bezsenności, rozdrażnienia, depresji czy zmian nastrojów w przypadku braku dostępu do komputera bądź Internetu, problemy finansowe oraz problemy w życiu towarzyskim, pracy czy szkole spowodowane korzystaniem z komputera. Osoba uzależniona jest rozproszona oraz ma duże trudności z koncentracją, a także bierze często udział w licytacjach, uprawia wirtualne gry hazardowe czy kupuje online, co pogłębia uzależnienie. Komputer i Internet stanowi też sposób na ucieczkę od codzienności. Człowiek stopniowo straci inne zainteresowania i pasje, zaniedbuje pracę, obowiązki domowe oraz relacje z bliskimi, którzy czują się odrzuceni.

W przypadku uzależnienia od komputera i Internetu najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniego leczenia terapeutycznego, które pozwoli osobie uzależnionej na zrozumienie swojego postępowania oraz zachowania.

Kompleksowe leczenie uzależnienia od komputera i Internetu jest prowadzone w Ośrodku Dobra Decyzja.

Jednym z najważniejszych elementów naszych terapii leczenia uzależnienia od komputera i Internetu jest nauka umiejętności komunikacyjnych, wyrażania swoich emocji, uczuć. W takiej sytuacji bardzo ważna staje się też pomoc rodziny i przyjaciół oraz znalezienie alternatywnych zainteresowań, jednak specjalistyczna pomoc terapeuty może być jedyną szansą na przezwyciężenie uzależnienia. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień.

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ