Służymy pomocą i wsparciem dla wszystkich uzależnionych od hazardu, którzy chcą zerwać z nałogiem.
Problem hazardu ma dużo wspólnego z innymi typami uzależnień, jednakże nie ma typowych, widocznych objawów czy psychicznych zmian, które wskazywałyby na problem z hazardem. Hazard jest rozumiany jako wszystkie gry, w których można wygrać bądź przegrać pieniądze. Z reguły wygrana zależy od przypadku, a także jest trudna do przewidzenia. Dla większości osób gry hazardowe są jedynie zabawą, potrafią przerwać grę w każdym momencie, biorą pod uwagę opcję przegrania oraz wliczają to w koszt zabawy.
Z kolei u osób uzależnionych wygląda to w odmienny sposób… Osoba grająca nałogowo ponosi różne straty oraz doświadcza cierpienia z powodu swojego zachowania, ale nie może przestać grać nawet po serii niepowodzeń oraz ponoszonych z tego tytułu negatywnych konsekwencji. Uzależnienie od gier hazardowych przejawia się zaprzestaniem aktywności, które niegdyś przynosiły radość, konfliktami o finanse z innymi ludźmi, unikaniem imprez rodzinnych, ciągłym myśleniem o hazardzie, oszustwami oraz kradzieżami, które służą uzyskaniu pieniędzy na spłatę długów czy też problemami prawnymi związanymi z hazardem. Do oznak finansowych wskazujących na zmaganie się z problemem hazardu zalicza się między innymi częste pożyczanie pieniędzy, znikanie kosztowności oraz urządzeń z domu, jak również wypłaty pieniędzy z rachunków oszczędnościowych, ubezpieczeń oraz lokat.
W przypadku uzależnienia od hazardu występują cztery fazy uzależnienia. Pierwszy etap, czyli faza zwycięstw przejawia się okazjonalnym graniem oraz fantazjowaniem o wielkich wygranych. Duże wygrane są powodem coraz silniejszego pobudzenia, częstszych zakładów oraz wyższych stawek. Ludzie zaczynają myśleć, że zawsze będzie towarzyszyć im wygrana, a w sytuacji jej osiągnięcia dążą do jej powtórzenia poprzez obstawianie coraz większych kwot. W fazie strat uzależniony stawiając na wysokie zakłady jest narażony na wysokie starty. Występują próby odegrania się oraz coraz wyższe pożyczki. Hazardzista gra kosztem domu i pracy, zaczyna kłamać oraz stara się ukrywać swoje uzależnienie. Następną fazą jest faza desperacji, w której następuje separacja od przyjaciół oraz rodziny.
Osoby uzależnione często tracą pracę, a narastające długi powodujące panikę, są też przyczyną przestępstw. Pojawia się psychiczne wyczerpanie, wyrzuty sumienia, bezradność, a w konsekwencji również depresja. Zdarza się, że w fazie utraty nadziei hazardzista podejmuje próby samobójcze. Pojawia się także uzależnienie od alkoholu, leków lub narkotyków. W takiej sytuacji nasuwa się pytanie:
Jak leczyć uzależnienie od hazardu?
Najlepsze rozwiązanie stanowi zgłoszenie się do zamkniętego ośrodka leczenia dla hazardzistów, który zapewni takiej osobie odpowiednią opiekę oraz pomoc w przezwyciężeniu nałogu.
Ośrodek Dobra Decyzja oferuje leczenie tego uzależnienia, poprzez stosowanie profesjonalnych terapii dla hazardzistów, które są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.
Dodatkowo nasi pacjenci biorą udział w specjalnych zajęciach, które poruszają specyficzne problemy dla patologicznego hazardu. Leczenie uzależnienia od hazardu. W naszym ośrodku pomagamy naszym pacjentom rozpocząć nowe życie, które będzie wolne od uzależnienia od gier hazardowych. Zachęcamy do skorzystania z naszego wsparcia w zwalczaniu nałogu hazardowego. Skontaktuj się telefonicznie z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień.