Możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty
Posiadamy wolne miejsca


Konkurencyjne ceny

CENNIK LECZENIA w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień DOBRA DECYZJA


Prywatny ośrodek leczenia uzależnień cennik

Aktualny cennik – TERAPIA STACJONARNA:

4 tygodnie:   7500 zł  (terapia podstawowa)
2 tygodnie:    4100 zł (terapia nawrotowa, po terapii podstawowej)
6 tygodni:      11300 zł (terapia rozszerzona)
8 tygodni:      14000 zł (terapia rozszerzona)
Powyżej 8 tygodni – ceny do uzgodnienia.
Możliwe przedłużenie każdego okresu terapii.

Aktualny cennik – TERAPIA OTWARTA (AMBULATORYJNA):

1 tydzień:    1500 zł
[minimum = 4 tygodnie (pn – pt = 10:00 – 18:30)]

 

Możliwość skorzystania z dogodnych płatności ratalnych.

W cenie oferujemy:

 • Profesjonalna terapia
 • Warsztaty psychoedukacyjne
 • Opiekę medyczną – pierwsza konsultacja lekarska w wybranym pakiecie GRATIS
 • Możliwość otrzymania zwolnienia lekarskiego na czas terapii.
 • Pełne wyżywienie (śniadania, obiad, kolacje) + ciągły dostęp do owoców, warzyw, kawy, herbaty, wody niegazowanej.
 • Możliwość diety wegetariańskiej lub innej
 • Wyjazd na basen i siłownię (na plaży)
 • Nocleg w Ośrodku w Rewie (800m od plaży)

Uwaga! Zezwalamy na posiadanie sprzętu elektronicznego (telefon, tablet, laptop) [nie dotyczy uzależnionych od hazardu, komputerów, internetu i pornografii]

Oferujemy także sesje indywidualne.
Możliwy detoks. Warunki do ustalenia przed przyjazdem.

Przyjęcie zainteresowanych po umówieniu terminu – także w weekendy.

 


ZAPEWNIAMY


DOJAZD PO PACJENTA

Istnieje MOŻLIWOŚĆ dojazdu po Pacjenta w dowolne miejsce na terenie całej Polski (także w weekendy).


CAŁODOBOWĄ OPIEKĘ

W naszym Ośrodku opieka prowadzona jest całą dobę. O każdej porze pacjent może otrzymać wsparcie.


KONSULTACJE PSYCHIATRY

Każdy pacjent pozostaje pod opieką Psychiatry.


LEKARZ

Istnieje możliwość skorzystania z porad innych lekarzy po wcześniejszym umówieniu.


ZWOLNIENIA LEKARSKIE

Pobyt w naszym Ośrodku jest leczeniem będącym podstawą do wystawienia zwolnienia lekarskiego.


POBYT BEZ SKIEROWANIA

Nasz PRYWATNY Ośrodek Leczenia Uzależnień przyjmuje pacjentów bez skierowania.


TERAPIĘ DLA RODZIN

W każdą niedzielę istnieje możliwość uczestnictwa w specjalnej terapii (wykłady i warsztaty) dla rodzin osób uzależnionych.


RATY “MEDIRATY“

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty – przy wykorzystaniu serwisu MEDIRATY (zapewniamy pomoc w formalnościach).


Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze. Niezobowiązująca, dyskretna rozmowa.

NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ

Imię (wymagane)

E-mail (wymagane)
Telefon


Preferowana godzina


polityką prywatności i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych do celów obsługi przesyłanej przeze mnie wiadomości e-mail.

LECZENIE UZALEŻNIEŃ

parzymiechy


ATUTY OŚRODKA


BASEN

Istnieje możliwość skorzystania z pobliskiego basenu.


STADNINA KONI

Istnieje możliwość skorzystania z atrakcji oferowanych przez pobliską Stadninę Koni.


PIĘKNA OKOLICA

Nasza lokalizacja jest prawdziwą oazą spokoju leżącą obok Trójmiasta – w Rewie. 800m od zatoki.


INDYWIDUALNE DIETY

Istnieje możliwość otrzymywania zbilansowanych posiłków – zgodnie z dietą.


JEDZENIE BEZ LIMITU

Kuchnia wiecznie otwarta, świeże owoce, warzywa, woda, kawa/herbata.


ŻYCZLIWY PERSONEL

Pracownicy ośrodka to odpowiednio dobrane osoby, cechuje ich empatia i chęć niesienia pomocy.


RÓWNIEŻ DLA KOBIET

Ośrodek przyjazny również dla kobiet (specyfika terapii).


KITESURFING W OKOLICY

Istnieje możliwość skorzystania z kursów kitesurfingu (zewnętrzna szkoła)


DOSTĘP DO INTERNETU

Na terenie ośrodka możliwe jest skorzystanie z dostępu do internetu.POKOJE – WYPOSAŻENIE


POKOJE 1 i 2-OSOBOWE Z ŁAZIENKĄ


DOSTĘP DO KUCHNI I LODÓWKI


TV


RADIO


WI-FIIle kosztuje leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku?

W Polsce leczenie uzależnienia od alkoholu jest bezpłatne. Jednak czas oczekiwania na terapię jest bardzo długi, często sięga nawet 24 miesięcy. Osoby skierowane przez sąd na przymusowy odwyk trafiają do wielu placówek. Narodowy Fundusz Zdrowia udziela jedynie ograniczonego dofinansowania, co często oznacza, że placówki nie są zbyt dobre. Z tego powodu wiele osób rozważa oferty prywatnych ośrodków leczenia uzależnień. Niemniej koszty terapii często wzbudzają niepokój i niejednokrotnie odwodzą od skorzystania z leczenia stacjonarnego, które jest bardzo skuteczne we wspomaganiu walki z uzależnieniem. Na tej stronie dowiesz się ile kosztuje leczenie alkoholizmu i innych uzależnień w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień i jakie czynniki wpływają na cenę pobytów stacjonarnych.

Ile kosztuje prywatna terapia uzależnień?

Dla osób uzależnionych i ich rodzin ważne jest, aby znać koszty pobytu w ośrodku leczenia. Cena za terapię w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień może być bardzo różna. Może ona kosztować kilka tysięcy złotych lub więcej – nawet kilkanaście tysięcy. Możesz znaleźć dwutygodniową terapię motywacyjną lub nawrotową za około 4 000 złotych. Z kolei czterotygodniowa terapia będzie cię kosztować około 7 tysięcy złotych. Nie ma jednej odpowiedzi na to, ile kosztuje terapia w prywatnym ośrodku. Każdy ośrodek ma swój własny cennik i oferuje różne programy terapeutyczne.

Długość programu leczenia ma decydujący wpływ na to, ile kosztuje terapia. Krótsze programy, np. 2-tygodniowe, są przeznaczone głównie dla osób, które powróciły do nałogu i chcą ponownie pracować nad walką ze swoim uzależnieniem. Większość ludzi potrzebuje terapii podstawowej – trwającej co najmniej 4-6 tygodni. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu i innych uzależnień posiada w swojej ofercie program terapeutyczny  trwający do 12 tygodni.  Dzięki nim można dowiedzieć się więcej o sposobach walki z uzależnieniem i utrwalić poznane techniki. Po kilku tygodniach całodobowego odwyku zawsze dobrze jest przeprowadzać terapię utrwalającą. Z tej opcji można skorzystać w poradni, które są opłacane przez NFZ –  gdyż nie trzeba czekać w długich kolejkach, aby uzyskać dostęp do zajęć ambulatoryjnych.

Nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu udostępnia także płatności w ratach. Umowy pozwalają na wpłacenie zaliczki przed rozpoczęciem leczenia, a następnie reszty w niższych ratach. Dzięki temu koszt leczenia nie nadwyręża od razu budżetu gospodarstwa domowego, jest bardziej przyswajalny. Oznacza to również, że osoba uzależniona może od razu rozpocząć leczenie i nie musi odkładać tego na później.

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu na NFZ?

160zł – tyle za osobodzień otrzymują oddziały leczenia uzależnień mające umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia przy trwającym pełne 56 dni (8 tygodni) zapisanym w prawie ustawowym szpitalnym okresem leczenia alkoholizmu. Przy takiej kwocie trudno o dobre wyposażenie i warunki, w których – jak wskazano wyżej – przyjdzie uzależnionemu odbywać leczenie przez 8 tygodni.

Leczenie uzależnień – od czego zależy cena ?

Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu (i innych uzależnień) mają różnorodne cenniki. Koszt pobytu w ośrodku przez ten sam okres czasu często jest bardzo zróżnicowany względem różnych ośrodków. Co decyduje o tym, ile kosztuje pobyt w ośrodku leczenia? Od czego zależy jego cena? Jeśli naszym problemem jest alkoholizm, terapia w ośrodku stacjonarnym może być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia całodobowe wsparcie specjalistów – a praca specjalistów kosztuje. Pacjenci leczący się z uzależnienia są w stanie skupić się na wytężonych zajęciach mających na celu pozbycie się uzależnienia. Faktem jest, iż na koszt pobytu w ośrodku leczenia uzależnień nie wpływają metody terapii, gdyż każdy z polskich ośrodków musi realizować podstawę programową leczenia uzależnień. W związku z tym pacjenci biorą udział zarówno w terapii grupowej jak i indywidualnej jednakowo – tak jak zakłada prawnie wymagana podstawa programowa. Dlatego też różnica w cenach leczenia uzależnień i kosztów pobytu zależna jest głównie od „usług dodatkowych” czy podwyższonego zaangażowania jak np. bardziej indywidualne podejście, równoległe leczenie innych zaburzeń psychicznych (depresja, nerwica) czy całodobowy dostęp do personelu medycznego, psychologa, terapeuty.

Istotnym czynnikiem ceny pobytu w ośrodku leczenia uzależnień jest także jego lokalizacja oraz standard zarówno ośrodka jak i samego pobytu. Ulokowanie ośrodka w malowniczym miejscu jak na przykład nasz ośrodek – nad Morzem – jest dużo droższe w budowie i utrzymaniu niż na terenach nie mających tak wysokich walorów turystycznych. Ośrodek położony poza miastem, w spokojniejszej okolicy to także stałe wyższe koszty zaopatrzenia. Niemniej otoczenie, cisza, zmiana środowiska, kontakt z naturą to także elementy bardzo pozytywnie wpływające na przebieg terapii leczenia alkoholizmu i innych uzależnień. Jest to walor nie do przecenienia pozwalający na spokojnie zatrzymać się w tym życiowym pędzie (który to jest najczęstszą przyczyną nałogu) i złapać oddech. Ośrodek poza miastem, w urokliwej okolicy – nad morzem jak w naszym przypadku – pozwala odciąć się od złych emocji, ukoić nerwy, spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Cena leczenia uzależnienia i pobytu w stacjonarnym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień jest także zależna od jego standardu – im bardziej hotelowy – tym rzecz jasna drożej.

Koniecznie trzeba nadmienić, że ośrodek oferujący pomoc psychologiczną i terapeutyczną dodatkowo dla rodziny uzależnionego ponosi z tego tytułu dodatkowe koszty. Tak samo jest w przypadku grupy wsparcia po zakończeniu wstępnej terapii. Jednak są to elementy wpływające na skuteczność całego procesu leczenia i terapii, dlatego nie warto z nich rezygnować.

Na cenę terapii wpływ mają również:

 • Zakwaterowanie w pokojach – pokoje jednoosobowe są naturalnie droższe od dwuosobowych
 • Wyżywienie – ewentualna możliwość spersonalizowanej diety, dostęp do napojów, kawy, ekspresu, słodkości i przekąsek
 • Standard wyposażenia pokoi – dekoracja wnętrza, prywatna łazienka (lub jej brak na rzecz wspólnej na holu), lodówka, umeblowanie
 • Oferta rekreacyjna – dostęp do ogrodu, boiska, basenu, sauny, kręgli, jacuzzi otd

Odnośnie form rekreacji – niektóre z nich mogą być w cenie, a inne płatne dodatkowo. Niektóre są dostępne na miejscu, a w przypadku niektórych trzeba dodatkowo dojechać. To wszystko ma wpływ na cenę pobytu w danym ośrodku leczenia uzależnień.

Prywatny ośrodek terapii uzależnień – jak wybrać najlepszą placówkę?

Wybierając prywatny ośrodek leczenia uzależnień, należy upewnić się, że działa on zgodnie z prawem. Ośrodek powinien być zarejestrowany, posiadać NIP oraz REGON.  Dobrym pomysłem jest sprawdzenie danych kontaktowych i kadry terapeutów. Specjaliści psychoterapii uzależnień powinni posiadać certyfikat szkoły zarejestrowanej w Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lub (zdany egzamin w PARP). Przeglądając cenniki różnych ośrodków, należy upewnić się, że rozumie się, co jest zawarte w podanej kwocie. Większość zajęć terapeutycznych będzie wliczona w koszt pobytu, ale niektóre prywatne ośrodki mogą pobierać dodatkową opłatę za wystawienie zwolnienia z terapii. 

Gdy cena terapii jest niższa od średniej rynkowej (około 7 tys. zł za 28 dni) lub budzi wątpliwości, zawsze warto sprawdzić, czy cena nie wynika z tego, że ośrodek nie działa legalnie lub wiele usług po prostu jest płatnych dodatkowo lub nie są dostępne.

Z naszym Ośrodkiem kontaktowali się dotychczas zainteresowani z miast:

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Karnice, Budy Zosine, Ruda Śląska, Rybnik, Zielona Góra, Tychy, Ługowiska, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Opole, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Jaworzno, Słupsk, Jastrzębie-Zdrój, Nowy Sącz, Jelenia Góra, Stara Łomża nad Rzeką, Wielgie, Siedlce, Konin, Piotrków Trybunalski, Mysłowice, Inowrocław, Piła, Lubin, Ostrów Wielkopolski, Ostrówek, Ostrowiec Świętokrzyski, Bukowiec, Jedlicze, Kudowa Zdrój, Gniezno, Ślesin, Suwałki, Wola Osowińska, Stargard, Głogów, Siemianowice Śląskie, Pabianice, Zamość, Chełm, Leszno, Tomaszów Mazowiecki, Przemyśl, Stalowa Wola, Kędzierzyn-Koźle, Bobrowo, Wieruszów, Sokolniki, Łomża, Wądzyń, Żory, Tarnowskie Góry, Mielec, Tczew, Ełk, Pruszków, Bełchatów, Świdnica, Będzin, Biała Podlaska, Zgierz, Piekary Śląskie, Racibórz, Ligota, Legionowo, Ostrołęka, Świętochłowice, Zawiercie, Barkowice, Starachowice, Wejherowo, Kielczówek, Suchań, Czerwonak, Kąty Rybackie, Poraj, Wodzisław Śląski, Nowy Folwark, Masłów Drugi, Puławy, Skierniewice, Nowy Modlin, Rzepnica, Starogard Gdański, Piękna, Tarnobrzeg, Rumia, Radomsko, Skarżysko-Kamienna, Turawa, Szenajda, Chrząstowice, Zawada, Lewin Brzeski, Grodków, Krosno, Kołobrzeg, Dębica, Ubocze, Piaseczno, Kutno, Otwock, Nysa, Gracze, Bobrowice, Długołęka, Ciechanów, Zduńska Wola, Sieradz, Świnoujście, Żyrardów, Szczecinek, Mińsk Mazowiecki, Jasienica, Świdnik, Chojnice, Mikołów, Nowa Sól, Bolesławiec, Gryfów Śląski, Oświęcim, Szczyrk, Malbork, Knurów, Sanok, Jarosław, Kwidzyn, Żary, Chrzanów, Międzyrzecze Górne, Sopot, Poręba Wielka, Wołomin, Oleśnica, Sochaczew, Brzeg, Olkusz, Jasło, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Kozy, Kraśnik, Lębork, Dzierżoniów, Ostróda, Nowy Targ, Police, Iława, Ząbki, Czeladź, Myszków, Oława, Żywiec, Zgorzelec, Szczyglice, Swarzędz, Bielawa, Mława, Luboń, Dzięgielów, Łuków, Augustów, Grodzisk Mazowiecki, Goleszów, Bochnia, Śrem, Giżycko, Września, Marki, Krotoszyn, Pruszcz Gdański, Łowicz, Brodnica, Nowy Dwór Mazowiecki, Czerwionka-Leszczyny, Gorlice, Turek, Kętrzyn, Kłodzko, Stare Juchy, Zakopane, Wyszków, Biłgoraj, Żagań, Jarocin, Świecie, Bielsk Podlaski, Wałcz, Pszczyna, Wągrowiec, Białogard, Bartoszyce, Kluczbork, Sandomierz, Skawina, Szczytno, Skórzewo, Ziębice, Lubliniec, Kościan, Jawor, Kościerzyna, Reda, Wieluń, Świebodzice, Nowa Ruda, Piastów, Koło, Ostrów Mazowiecka, Goleniów, Środa Wielkopolska, Brodnica Dolna, Puszczykowo, Polkowice, Lubartów, Łaziska Górne, Płońsk, Zambrów, Grajewo, Lipnica, Borzyszkowy, Mrągowo, Świebodzin, Opoczno, Cekanowo, Lubań, Rydułtowy, Wieliczka, Mirków, Sępólno Krajeńskie, Dziwnówek, Dobryń nad Wisłą, Prudnik, Gryfino, Działdowo, Hajnówka, Kobyłka, Aleksandrów Łódzki, Andrychów, Rawicz, Brzezinka, Chełmno, Gostyń, Orzesze, Stąporków, Połęgi, Chęciny, Cedzyna, Lipsko, Józefów, Trzebinia, Ozorków, Końskie, Kamienna Góra, Nasutów, Tomaszów Lubelski, Łęczna, Bieruń, Pisz, Sulejówek, Łękinia, Krasnystaw, Chodzież, Wadowice, Pułtusk, Pionki, Nakło nad Notecią, Kęty, Gostynin, Szamotuły, Sokołów Podlaski, Sokółka, Pyskowice, Złotów, Międzyrzecz, Sierpc, Hrubieszów, Oborniki, Strzelce Opolskie, Kowal, Myślenice, Bogatynia, Kostrzyn nad Odrą, Kozienice, Radlin, Mstów, Łańcut, Łask, Konstantynów Łódzki, Rawa Mazowiecka, Dubie, Pleszew, Gorzyce, Zielonka, Trzcianka, Jeżowa, Sulechów, Konstancin-Jeziorna, Przasnysz, Libiąż, Braniewo, Garwolin, Międzyrzec Podlaski, Brzesko, Morawica, Radzionków, Bytów, Czarny Bór, Słubice, Dęblin, Gubin, Gryfice, Krapkowice, Gaszowice, Opalenie, Więcbork, Nowogard, Lędziny, Rypin, Busko-Zdrój, Strzegom, Janowice Wielkie, Łomianki, Grójec, Olecko, Miłków, Sątopy, Huta Zalewska, Milanówek, Lidzbark Warmiński, Namysłów, Radzyń Podlaski, Złotoryja, Ustroń, Ustka, Szubin, Boguszów-Gorce, Jelcz-Laskowice, Łapy, Ropczyce, Jędrzejów, Przeworsk, Solec Kujawski, Wichulec, Świdwin, Ząbkowice Śląskie, Choszczno, Wapnica, Wandzin, Nisko, Staszów, Niedalino, Limanowa, Nowy Tomyśl, Chełmża, Kartuzy, Grzebielin , Lipno, Głowno, Siemiatycze, Łęczyca, Skoczów, Kępno, Stanomino, Gaj, Ostrzeszów, Lubsko, Grodzisk Wielkopolski, Darżewo, Pszów, Morąg, Wschowa, Nidzica, Choceń, Leżajsk, Człuchów, Barlinek, Golęczewo, Żnin, Głuchołazy, Darłowo, Dębno, Słupca, Chojnów, Tuchola, Wąbrzeźno, Gołdap, Kiszewo, Włodawa, Wolsztyn, Koluszki, Mosina, Złocieniec, Brwinów, Kłobuck, Rabka-Zdrój, Trzebnica, Głubczyce, Majdan Kozic Dolnych, Stalowa Wola, Golub-Dobrzyń, Sławno, Węgrów, Pyrzyce, Brzeziny, Wołów, Strzelin, Aleksandrów Kujawski, Błonie, Brzeg Dolny, Nałęczów, Lubaczów, Pasłęk, Góra, Szprotawa, Tarnowiec, Mogilno, Janów Lubelski, Szydłowiec, Bledzew, Strychy, Zdzieszowice, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Uniszowice, Drawsko Pomorskie, Krosno Odrzańskie, Charcice, Warka, Radzymin, Milicz, Nowy Dworek, Bytnica, Zalesie Górne, Węgorzewo, Góra Kalwaria, Brzeszcze, Myślibórz, Wronki, Kowary, Nowa Dęba, Koronowo, Puck, Rogoźno, Smażyno, Niepołomice, Wisła, Nowe Miasto Lubawskie, Pińczów, Czarnków, Krynica-Zdrój, Parczew, Ożarów Mazowiecki, Miastko, Międzychód, Ciechocinek, Wasilków, Biskupiec, Kolno, Murowana Goślina, Dobre Miasto, Parzymiechy, Włoszczowa, Łobez, Syców, Bystrzyca Kłodzka, Drezdenko, Bukowno, Sztum, Sulęcin, Mońki, Kudowa-Zdrój, Krzeszowice, Trzebiatów, Strzelce Krajeńskie, Lubawa, Karczew, Maków Mazowiecki, Władysławowo, Czersk, Nowy Dwór Gdański

© Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień DOBRA DECYZJA. Wszelkie prawa zastrzeżone 2017-2020.

Możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty
Posiadamy wolne miejsca