+48 572 00 10 10

Czynne całą dobę

Leczenie lekomanii – uzależnienia od leków

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ
Lekomania, czyli uzależnienie od leków charakteryzuje się zmianami zachowania, a także przymusem stałego bądź czasowego zażywania leku, mające na celu osiągnięcie odpowiedniego rezultatu fizycznego albo psychicznego. Najbardziej niebezpieczna właściwość substancji psychoaktywnych to właśnie ich zdolność do spowodowania uzależnienia.

Ośrodek Dobra Decyzja to profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień, w tym uzależnień od leków. Oferujemy wszystkim naszym klientom skuteczną terapię leczenia lekomanii, przy czym w trakcie trwania leczenia zapewniamy profesjonalną opiekę specjalistów, a także pomoc i wsparcie, które jest niezwykle ważne w walce z uciążliwym nałogiem.

Uzależnienie od leków należy traktować jako złożoną chorobę ośrodkowego układu nerwowego, która charakteryzuje się natrętnym, momentami niekontrolowanym dążeniem do zażycia leku, poszukiwaniem go oraz dążeniem do zdobycia go za wszelką cenę. Lekomania stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia, a także życia uzależnionego. Rozwija się poza świadomością człowieka, a także wywiera szereg negatywnych skutków w psychice i organizmie człowieka. Lekomania jest związana z bezpośrednim zaburzeniem układu funkcjonalnego mózgu, pośrednio zaburza także pozostałe układy, takie jak układ emocjonalny czy układ poznawczy. Nadużywanie leków skutkuje między innymi degeneracją psychiczną, wyniszczeniem organizmu, uszkodzeniem narządów wewnętrznych, zaawansowaną próchnicą zębów, zmianami zapalnymi skóry, zawrotami głowy czy zaburzeniem układu nerwowego. Uzależnienie od leków obejmuje głównie klika grup leków, takich jak środki nasenne, uspokajające, przeczyszczające, przeciwbólowe oraz pobudzające. Ryzyko lekomanii występuje u osób, które w rezultacie różnorodnych schorzeń jak bóle głowy, bezsenność, depresje, nerwice, stany lękowe itd. Były zmuszone do przyjmowania leków wpływających na polepszenie nastroju oraz samopoczucia. Osoba chora na lekomanię zdobywa leki różnymi sposobami. Najczęstszym jest oszukiwanie lekarza, poczynając od lekarza rodzinnego, a kończąc na lekarzu specjaliście. Pacjent w czasie wizyty symuluje choroby, wyolbrzymia również objawy, a na koniec prosi o wypisanie recepty.

Lekomania jak każda inna choroba, im szybciej zostanie zdiagnozowana oraz zostanie zastosowane odpowiednie leczenie, tym większe szanse na przeżycie dostaje uzależniony pacjent. Przez wzgląd, iż ludzie stale uzależnieni od leków wolą nieświadomie oczekiwać na śmierć niż podjąć efektywne i skuteczne leczenie, to lekomania jest jeszcze bardziej niebezpieczna. W związku z tym, gdy zauważa się pierwsze objawy tej choroby, należy skierować osobę uzależnioną do specjalistycznej placówki, zajmującej się leczeniem lekomanii.

Prywatny ośrodek Dobra Decyzja specjalizuje się w kompleksowym i efektywnym leczeniu różnego rodzaju uzależnień, w tym leczeniu lekomanii.

W naszym ośrodku dla pacjentów uzależnionych od leków prowadzana jest psychoterapia, składająca się z warsztatów i szkoleń terapeutycznych, sesji terapii grupowej i indywidualnej oraz spotkań z ludźmi zmagającymi się z takim samym problemem. W wyniku połączenia wszystkich elementów składających się na leczenie lekomanii z kompetencjami oraz kwalifikacjami specjalistów Ośrodka Dobra Decyzja, pacjenci borykający się uzależnieniem od leków mają niepowtarzalną szansę na powrót do normalnego życia. Pacjenci opuszczający nasz ośrodek leczenia uzależnień są wolni od wszelkich szkodliwych substancji zmieniających ich świadomość. Dajemy im możliwość nauczenia się trzeźwego postrzegania świata.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i kontaktu telefonicznego z Ośrodkiem Dobra Decyzja. Zapewnimy profesjonalną pomoc, które uwzględni indywidualny cykl leczenia.

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ