+48 572 00 10 10

Czynne całą dobę

Objawy Narkomanii – Uzależnienie od narkotyków

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ

Narkotyki są problemem społecznym. Zażywanie narkotyków staje się coraz częstszym elementem funkcjonowania młodzieży oraz osób dorosłych. Niestety narkomanem może być każda osoba.

Uzależnienie od narkotyków jest chorobą i jak większość chorób może dotknąć każdego. Istnieje wiele subtelnych oznak nałogowego zażywania narkotyków, które można łatwo przeoczyć. Należy umieć dostrzegać detale, które wskazują na istniejący problem z narkotykami, gdyż osoby uzależnione rzadko otwarcie przyznają się do choroby. W związku z tym, znajomość podstawowych objawów narkomanii zarówno psychicznych, jak i somatycznych, które powstały w wyniku jednokrotnego zażycia narkotyku, przewlekłego używania bądź przedawkowania, może być niezwykle pomocna i użyteczna przy udzielaniu odpowiedniej pomocy takim osobom.

Uzależnienie od narkotyków wypływa negatywnie nie tylko na ogólny stan zdrowia, wygląd, rozwój fizyczny oraz stan psychiczny, ale również na czynności ruchowe, skórę czy jamę ustną. Przewlekłe przyjmowanie narkotyków powoduje drażliwość na bodźce odbierane ze środowiska, wzmożoną agresywność, problemy z kontrolowaniem własnych stanów emocjonalnych. Do objawów narkomanii zalicza się także zaburzenia strefy emocjonalnej. Osoby przyjmujące narkotyki często zmagają się z gwałtownymi zmianami nastrojów, stanami depresyjnymi, lękowymi, maniakalnymi, a nawet czasem pojawiają się u nich tendencje samobójcze.

Przyjmowanie środków psychoaktywnych może być przyczyną zaburzeń w funkcjonowaniu komórek nerwowych bądź uszkodzeń w strukturze mózgu. Wśród objawów narkomanii wymienia się także zmianę w wyglądzie w wyniku zaniedbania higieny osobistej, zaburzenia snu, wychudzenie, drżenie rąk, bóle w klatce piersiowej oraz charakterystyczny, słodkawy zapach wydychanego powietrza, ubrań i włosów. Skutkiem nadużywania narkotyków jest niezwykle widoczna zmiana cery, która staje się blada oraz ziemista. Łatwo zauważyć takie objawy narkomanii, jak zwężone lub rozszerzone źrenice czy przekrwione oczy.

Przy długotrwałym uzależnieniu od narkotyków występują objawy spowodowane szkodami wyrządzonymi organizmowi osoby uzależnionej. Świadczy o tym suchy przewlekły kaszel, ciągły katar, krwawienia z nosa, ogólne osłabienie, wymioty oraz nudności. Narkotyki wywierają również negatywny wpływ na układ odpornościowy, co przyczynia się do pojawiania się częstych infekcji, skoków ciśnienia i temperatury.

Nasz specjalistyczny prywatny ośrodek leczenia uzależnień zajmujący się leczeniem uzależnień od narkotyków znajduje się w Rewie. W naszym ośrodku leczenia uzależnienia od narkotyków zapewnimy Państwu najskuteczniejszą terapię, która pomoże Państwu zacząć nowe życie wolne od nałogu. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy oferowanej przez Ośrodek Dobra Decyzja.

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ