+48 572 00 10 10

Czynne całą dobę

Jak pomóc narkomanowi wyjść z nałogu?

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ
Jak pomóc narkomanowi wyjść z nałogu? Jest to pytanie, które zadają sobie często najbliższe osoby z otoczenia uzależnionego od narkotyków. Najlepszym rozwiązaniem jest przekonanie osoby uzależnionej do poddania się leczeniu, jednakże nie zawsze udaje się od razu wysłać na terapię.

Często zdarza się w praktyce terapeutycznej, że osoba pomagająca musi przybliżyć bądź wyjaśnić pacjentowi oraz jego najbliższym na czym polega specjalistyczna pomoc w leczeniu uzależnienia od narkotyków oraz jakie są jej formy. Krążące stereotypy oraz brak dostatecznych informacji powoduje wzrost obaw oraz znaczące nasilenie się lęku przed leczeniem. To z kolei przekłada się na osłabienie motywacji oraz sprawia wycofanie się z decyzji o leczeniu. Zdarza się, iż trzeba przejść długą drogę, żeby narkoman poddał się profesjonalnemu leczeniu nałogu.

Aby pomóc osobie uzależnionej należy dokładnie zapoznać się z pojęciem uzależnienia od narkotyków oraz z mechanizmami, które nim kierują. Niezwykle istotna jest zmiana nastawiania członków rodziny do chorego oraz do procesu jego leczenia. Posiadając większą świadomość tego, z czym można spotkać się na poszczególnych etapach leczenia oraz oswoić się z założeniami, a także formami oddziaływań terapeutycznych, można szybciej wyjść z nałogu oraz rozpocząć trwałą abstynencję.

prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Dobra Decyzja w Rewie pomagamy oraz wspieramy wszystkie osoby, chcące przezwyciężyć uciążliwe uzależnienie od narkotyków. Oferujemy najlepszą opiekę medyczno-terapeutyczną, profesjonalne leczenie oraz specjalistyczny program terapeutyczny w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb naszego pacjenta. Leczenie uzależnienia od narkotyków w naszym ośrodku jest szansą na nowe życie bez nałogu.

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ