+48 572 00 10 10

Czynne całą dobę

Odwyk alkoholowy

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ

Odwyk alkoholowy jest terapią leczenia uzależnień stosowaną w przypadku alkoholizmu, która daje realne szanse na wyjście z tego nałogu.

Odwyk alkoholowy jest związany z całkowitym odstawieniem uzależniającej substancji, a objawia się depresją, lękiem, niepokojem, bezsennością czy też drżeniem rąk. Z reguły jego przebieg zamyka się w kilku fazach. Rozpoczyna się uświadomieniem alkoholikowi skali problemu oraz własnej bezsilności wobec niszczącego życie oraz zdrowie, nałogu. Należy zmierzyć się z przykrymi skutkami nadużywania alkoholu. Niezwykle pomocne staje się skorzystanie ze wsparcia oraz opieki medycznej świadczonej przez specjalistyczne ośrodki leczenia uzależnień. Jedynie konsekwentne dążenie do trzeźwości może sprawić, iż zamierzony efekt zostanie osiągnięty.

Odwyk alkoholowy jest trudnym procesem, w czasie którego organizm jest stopniowo oczyszczany ze szkodliwych substancji zaburzających prawidłową fizjologię, a także procesy chemiczne w mózgu. Wymaga ogromnego zaangażowania ze strony uzależnionego. W rezultacie poddania się odwykowi alkoholowemu w ośrodku leczenia uzależnień, osoba uzależniona wraca do pełnej sprawności psychicznej, co pozwala jej na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Najlepszym rozwiązaniem dla osób, chcących przezwyciężyć nałóg alkoholowy jest rozpoczęcie odwyku alkoholowego w specjalistycznym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Dobra Decyzja. Nasi pacjenci uzyskują fachową pomoc terapeutyczną oraz medyczną na każdym etapie walki z uzależnieniem alkoholowym.

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ