+48 572 00 10 10

Czynne całą dobę

Jak leczyć alkoholizm i alkoholika

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ
Alkoholizm to choroba przewlekła, postępująca i w niektórych przypadkach kończy się nawet śmiercią. Choroba alkoholowa jest niezwykle trudnym schorzeniem, przynoszącym wiele cierpienia zarówno osobie uzależnionej, jak i całemu jej otoczeniu.

Rozwój choroby alkoholowej powoduje zaburzenia funkcjonowania emocjonalnego oraz umysłowego człowieka. W procesie samodzielnego leczenia uzależnienia od alkoholu należy poinformować bliskich o problemach z alkoholem, zadbać o usunięcie alkoholu z domu, spotykać się z osobami, które wspierają trzeźwość, unikać udziału w spotkaniach, na których spożywa się alkohol oraz nie można przyjmować prezentów w postaci alkoholu. Jednakże uzależnienie od alkoholu to bardzo rozległy problem, często wręcz niemożliwy do samodzielnego leczenia, zatem w takiej sytuacji wymaga interwencji oraz profesjonalnej opieki medyczno-terapeutycznej.

Pierwszym krokiem w rozpoznawaniu uzależniania od alkoholu, jest rezultat przeprowadzonej diagnozy nozologicznej. Zasadniczym celem tej diagnozy jest określenie aktualnego stanu zdrowia osoby zmagającej się z nałogiem oraz sprawdzenie czy jest niezbędne wprowadzenie leczenia alkoholizmu przy zastosowaniu odpowiedniej terapii alkoholowej. Należy pamiętać, iż choroba alkoholowa może pojawić się ponownie nawet po wielu latach, w związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do naszego ośrodka leczenia uzależnień.

Dobra Decyzja oferuje klientom specjalistyczną opiekę oraz wsparcie w zmaganiu się z niszczącym nałogiem alkoholowym. Gwarantujemy profesjonalne leczenie alkoholizmu, które przebiegać będzie zgodnie z określonym planem działania pod okiem wykwalifikowanych ekspertów. Nasz specjalistyczny ośrodek zajmujący się leczeniem uzależnień od alkoholu znajduje się w Rewie. W naszym ośrodku leczenia alkoholizmu zapewnimy Państwu najskuteczniejszą terapię alkoholową. Przez lata prowadzenia działalności wypracowaliśmy sobie renomę jednego z najbardziej skutecznych ośrodków leczenia uzależnień w całym państwie. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy oferowanej przez Ośrodek Leczenia Uzależnień Dobra Decyzja.

Porozmawiajmy o dogodnej dla Ciebie porze.
NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA – UMÓW SIĘ TERAZ